+90 (212) 245 50 44

HAKKIMIZDA

Anasayfa Hakkımızda

Louis Pera Otel'e Hoşgeldiniz...

İstanbul’un tarihle iç içe bölgelerinin başında bulunan Beyoğlu’nda yer alan otel binamız 1902 yılında inşa edilmiştir . Binamızın ,o dönemki sahibi Sn.Rachel Hayan 1942 yılında büyük bir tadilata girerek , binayı o dönemin şartlarına göre tadil etmiştir . Yaklaşık 13 sene sonra 1955’te ise , binanın yeni sahipleri Sn.Barech Matalam ve Ailesi gelişen çevre şartları ile bölgesel bir tadilata gitmek zorunda kalmıştır . Bu restorasyon işlemlerinden sonra , yaklaşık 30 sene bu binada ikamet eden Matalam Ailesi , farklı bir bölgeye taşınmış ve binada bu dönemden sonra eskimeye terk edilmiştir . Beyoğlu bölgesinin yeniden yükselişi ile birkaç kez el değiştirmiş olsada , satın alan kişilerin yatırımcı kimlikleri , binanın yeniden doğmasını engellemiştir. 2010 yılında binayı satın alan Sn.Ayça Dinçkök , binanın yenilenmesi ve projelendirilmesi ile yoğun olarak ilgilenmiş ve yapmış olduğu çalışmalar bizlere de yol gösterici bir klavuz olarak yardım etmiştir .


Louis Appartements olarak 2013 yılı başında satın alıp , projelendirdiğimiz binamız , 2015 yılı sonunda tadilata girmiş olup , Mimarımız Sn.Süleyman Murat Gürsoy tarafından , en küçük ayrıntısına kadar yenilenmiş ve modern tarz ile tarihi dokuyu aynı noktada buluşturmayı hedef alarak restore edilmiştir .


Bölge olarak , Beyoğlu’nun en eski binalarından ve en eski eğitim kurumlarından birisi olan Mekteb-i Sultani ( Galatasaray Lisesi ) ile aynı sokakta bulunan otelimiz , aynı zamanda Istiklal Caddesine en önemli çıkış yollarından birinin üzerindedir . Çevresinde aynı döneme ait birçok tarihi eser binaların bulunduğu sokak , Tophane-Cihangir ve Istiklal Caddesi’nin kesişme noktası olarakta ayrı bir önem taşımaktadır.


2000’li yıllarda Beyoğlu Bölgesinin hızla gelişmesi ile , çevresinde restore edilmiş birçok bina , popüler restaurant , eğlence sokakları ve müzeler açılmış olan bölgemiz , aynı zamanda İstiklal Caddesi’ne , Karaköy , Cihangir ,Taksim ve Galata’yada yürüyüş ile birkaç dakikalık uzaklıktadır .